Чи страшно?

Позаматкова вагітність

2 полоски на тесті для вагітності – це привід радіти, але є «але».
В нормі - в яйнику дозріває фолікул, з нього виходить яйцеклітина та потрапляє в трубу, де вона може зустрітися з найсильнішими сперматозоїдами, які пройшли всі кола пекла та знайшли її, «ту саму», з метою запліднення. Якщо все пройде успішно, запліднена яйцеклітина почне розвиватися. Маткова труба потихеньку проштовхує плідне яйце в матку, де є підготовлений до імплантації її внутрішній шар (ендометрій).


Логічно, що позаматкова вагітність – це коли імплантація відбувається не в матці. Найчастіше, в трубах, рідко – в яйниках, черевній порожнині, в шийці матки. І якщо вагітність прогресує, труба може розірватись – кровотеча – невідкладний стан – загрожує життю. Частота виникнення даного стану – 1-2% (1-2 зі 100).

Передбачити можливо не завжди, оскільки лише у незначної кількості пацієнток можна виявити фактори ризику
Попередні запальні захворювання внутрішніх статевих органів (найпоширеніша причина - хламідії)
Попередні позаматкові вагітності
Попередні оперативні втручання в ділянці тазу (наприклад, кесарів розтин)
Куріння
Ендометріоз
Внутрішньоматкова спіраль (ВМС)
- Цим лікарям завжди би все підозрювати, правда?
- Це можна виправдати, при позаматковій вагітності клінічна картина може змінюватись від майже безсимптомного перебігу до дуже важкого. Але все таки часто бувають скарги.
Слід завжди підозрювати позаматкову вагітність у жінок репродуктивного віку, у яких виникає біль в нижній частині живота і/ або патологічна кровотеча.
Ок, це все цікаво (може і не дуже), але що робити?

При підозрі на вагітність, потрібно відвідати лікаря. Подальша тактика має виглядати таким чином:

Затримка менструації – робимо тест на вагітність (сироватковий тест на вагітність – найчутливіший -позитивний за тиждень до затримки менструації. Або тест сечі на вагітність - є менш чутливим: позитивний результат має діагностичну цінність, проте негативний не виключає ймовірності позаматкової вагітності). Якщо позитивний – визначаємо локалізацію вагітності за допомогою УЗД трансвагінального. Визначення ХГЛ двічі з інтервалом у два дні є допоміжним методом. При внутрішньоматковій вагітності рівень ХГЛ зазвичай подвоюється кожні 2 дні.

При позаматковій вагітності - без варіантів - вагітність переривається в
будь-якому випадку.

Подальші дії є різними залежно від багатьох факторів (спостереження або медикаментозне лікування або хірургічне). В подальшому завагітніти самостійно можливо, але потрібно добре розібратися з лікарем, що стало причиною позаматкової вагітності (інфекції, ендометріоз, спайки чи анатомічні особливості труб).

При позаматковій вагітності друга полоска на тесті може бути блідою через низький рівень ХГЛ
Запис на прийом
ПІБ
Телефон
Вид обстеження та лікар, бажана дата та час прийому, додаткові запитання
Натискаючи кнопку «відправити», Ви приймаєте умови Користувацької угоди та даєте згоду на обробку своїх особистих даних.
Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!